Mājas > Jaunumi > Saturs

Sieviešu dienas svinēšanas veidi visā pasaulē (partⅠ)

Mar 06, 2019

Starptautisko darba sieviešu dienu (IWD) sauc par “Apvienoto Nāciju Organizācijas Sieviešu tiesību un Starptautiskās miera dienu” vai “Apvienoto Nāciju Organizācijas sieviešu tiesību un starptautisko miera dienu”. Tas ir festivāls, kas tiek dibināts katru gadu 8. martā, lai atzīmētu sieviešu nozīmīgo ieguldījumu un lielos sasniegumus ekonomikas, politikas un sociālajā jomā.

Lūk, ko es jums kolekcionēju par to, kā cilvēki visā pasaulē svin Sieviešu dienu:


  Indija: Lathmar Holi


India Lathmar Holi


Indijā sievietēm, kurām vienmēr ir bijis zems statuss, vasarā notiek acu atvēršanas diena - Lathmar Holi. Šīs unikālās brīvdienas galvenokārt paredzētas krāsainā pavasara sagaidīšanai. Vīrieši un sievietes, kas piedalījās svētkos, iepriekš tiks izsmērēti ar pulveri un krāsu. Vīrieši uz ķermeņa krāso košas krāsas, savukārt sievietes valkā krāsainus kostīmus, krāsainu plīvuru uz galvas un bambusa nūjas rokās. Vīrieši izmantos ziedlapiņas kā "ieroci", lai apkarotu sievietes.

 

Šveice: Sieviešu spēka dienaSwiss women in power day


Divdesmitajā gadsimtā Šveices sieviešu statuss ir pakāpeniski uzlabojies, taču politiskā, sociālā un ekonomiskā stāvokļa ziņā tas joprojām atpaliek no vairuma Rietumu valstu. Acīmredzamākais piemērs ir tas, ka Šveices sievietes ir jaunākās Eiropas sieviešu vidū, kuras balso. Tikai 1971. gadā Šveice piešķīra sievietēm tiesības balsot federācijā.

Lai sabiedrībā ieviestu vīriešu un sieviešu līdztiesības jēdzienu, Šveices federālā valdība ir noteikusi īpašu dienu, kurā sievietes pārņem varu. Saskaņā ar noteikumiem katra gada janvāra pirmās četras dienas Šveicē ir “Sieviešu spēka diena”. Četru dienu festivālā visas ģimenes lietas izlemj sievietes, un vīrieši visi "atpūšas". Šveices vīriešiem, kuri vienmēr ir atteikušies no mājas darbiem, šajās dienās ir jāievēro arī mājsaimnieču noteikumi. Ja viņiem neveicas labi, viņiem var nākties veikt pārstrādi jebkurā laikā.

 

Vācija: sieviešu karnevāls


Germany women's carnival


Katru gadu no 10. līdz 15. oktobrim tas notiek “Sieviešu karnevāls” Reinzemes reģionā. Šajā periodā sievietes ir “lielas brīvības”, un vīriešiem nav atļauts izmeklēt sieviešu darbību saturu, un likumpārkāpēji tiks arestēti par noziegumiem.

Karnevāla naktī vācu sievietes ir iznākušas piedalīties dažādās kokteiļu ballītēs un ballītēs. Tajā pašā dienā sievietēm notika arī liela skate, sagriežot vīrieša kaklasaiti. Ja vīrietis nelaikā uzvalkā, sievietes dabiski viņu neatlaidīs. Daudzi vīrieši šajā dienā baidās sasiet saites. Ir arī vīrieši, kuri ir sagatavojuši daudz saišu, lai iepriecinātu sievietes. Kad sievietes uzbruka, viņas vienkārši padevās ar rokām ... Tad viņas nomainīja sagrieztas un uzlika jaunu. Šajā dienā Vācijā arodbiedrības nosūtīs ziedus strādniecēm sievietēm, taču nav atvaļinājumu, papildu naudas un Vācijas tirdzniecības centros nav atlaides.

 

AK: Sieviešu tiesnešu diena


UK women's courtship day


Nākamā gada 29. februāra dienā britu sievietes var atbrīvoties no laicīgajiem likumiem un noteikumiem un drosmīgi parādīt savu mīlestību tiem, kuri neinteresējas vai nav izdomājuši. Jau 1288. gadā Skotijas karaliene Margareta izdeva dekrētu, kurā paziņoja, ka nākamā gada 29. februāris ir "Sieviešu tiesību diena". Sievietes varēja ierosināt laulību ar vīriešiem un uzlikt naudas sodus vīriešiem, kuri bez savaldīšanās vajāja sievietes.

Kopš septiņpadsmitā gadsimta šī paraža ir plaši izplatīta un popularizēta visā Eiropā. Apvienotās Karalistes televīzijas stacijas meteoroloģiskā raidorganizācija savulaik ierosināja pašreizējam fotogrāfam nacionālās auditorijas priekšā un beidzot "noķēra glītus puišus".

Vīriešiem, kuri šajā dienā atsakās lūgt mīlestību, izmantojiet 1 mārciņu kā simbolisku “izpirkšanu” vai arī sodiet viņus ar “nobijušām sievietēm” satīna drēbēs.

 

Maskava: festivāls "8. marts" aktīvi pērk dāvanas sievietēm


Moscow women's day


Saskaņā ar aptauju, ko izdevusi Krievijas konsultāciju firma "March Consultation", Maskavas vīriešu vidū visdrīzāk "asiņo" vīrieši, kas ir pusmūža vecumā no 36 līdz 45 gadiem. Viņi plāno tērēt 6000 rubļu vidēji (apmēram 1218 juaņas). RMB) pērk dāvanas sievietēm. Uzņēmums uzskata, ka tas var būt tāpēc, ka pusmūža vīriešu grupai ir spēcīgas ekonomiskās spējas, un tai ir jānosūta visvairāk dāvanu, tostarp sievai, meitai, mātei, bet arī sieviešu radiniekiem un sieviešu kolēģēm.

Saskaņā ar aptaujas datiem vairāk nekā 40% no visiem izdevumiem, kas iztērēti dāvanu pirkšanai sievietēm, ir ziedi, un vairāk nekā 10% ir konfektes, piemēram, šokolāde.Japāņu: "Meiteņu diena"


Japan girl's day


Katra gada 3. marts ir tradicionālā japāņu "Meiteņu diena", kas pazīstama arī kā "Meiteņu diena". Šajā laikā tas ir sievišķīga skaistuma simbols, tāpēc to sauc arī par “Persiku ziedu svētkiem”. Šajā dienā visas ģimenes ar meitenēm viesistabā uzstādīs kāpņu formas leļļu stendu un uzvilks visu veidu mazās lelles, kuras nēsā japāņu kimonos, lai svinētu veselīgu meiteņu augšanu.


Spānija undred simts sieviešu festivāls


Spain hundred female festival


Spānijā, Monzano pilsētā, spāņu meitenes, kuras vēl nav tikušas cauri durvīm, nēsās baltas kleitas, turēs ziedus, lūgsies un novēlēs viena otrai harmoniju un laimi nākotnē. Šis festivāls ir nostiprinājis sieviešu statusu, veicinājis daudzas skaistas laulības un atrisinājis daudzas vīriešu un sieviešu pārmērības.


Itālija Sieviešu diena


Italy women's day


Sieviešu dienā Itālijas vīrietis sievai un mātei dāvinās zelta mimozu ar nosaukumu Mimosa, kas simbolizē sievietes Itālijā. Šim ziedam ir spēcīgs aromāts, un to var izmantot kā izejvielu kosmētikai, piemēram, augstas kvalitātes smaržām. Tajā pašā dienā daži cilvēki uz ielas izplatīs Mimosa bez maksas. Dāmas ir ļoti rokām darinātas un ļoti romantiskas.