Mājas > Jaunumi > Saturs

Sieviešu dienas svinēšanas veidi visā pasaulē (daļa Ⅱ)

Mar 08, 2019

Pēc iepriekšējā raksta šodien mēs turpinām aplūkot, kā pasaules valstis svin Sieviešu dienu.


Grieķu Mājsaimnieču atpūtas diena


Greek housewife rest day


Šie ir grieķu svētki, kuri svinēja Zeva māti, Lia dievieti. Šajā dienā mājsaimnieces ir lielākās, viņas var pilnībā pamest mājas darbus, ēst, dzert un spēlēties, un visus mājas darbus sedz vīrieši. Atpūtas dienas ir konkrēta sieviešu statusa uzlabošanās izpausme, kā arī cieņa pret sievietēm un loma ģimenes attiecību stiprināšanā.

 

Filipīnas Sieviešu diena


Philippines women's day


Kvīzonas pilsētā, Filipīnās, katru gadu Sieviešu dienas priekšvakarā, 8. martā, vīrieši valkā augstpapēžu kurpes, lai piedalītos parādē, ar lomu apmaiņas palīdzību veltot cieņu sievietēm visā pasaulē, aicinot izbeigt visas formas diskriminācija dzimuma dēļ, vardarbība un sieviešu seksuāla uzmākšanās.


 

Nepāla Sieviešu diena


Nepal women's day


Sieviešu dienas laikā hindu sievietes Nepālā tiek ģērbtas lielās sarkanās kleitās, kuras sauc par “sarongām”, dziedājot un gavējot Pasapati templī galvaspilsētā Katmandu. Visas sievietes neko nevar ēst no rīta līdz vakaram. Jums ir jāpavada diena vai pat piliens ūdens, lai jūs varētu lūgt un izteikt vēlējumus savai ģimenei un mīļajiem. Šī ir arī gada cienītākā diena.


Krievijas Sieviešu diena


Russia women's day


Lai atzīmētu šos svētkus, Krievija visu dienu ir brīvdienās. Šajos svētkos krievu vīrieši kļūs par intīmiem siltajiem vīriešiem, kas rūpējas par saflora zaļajām lapām, kas vēlas pielūgt zem sievietes svārkiem, lai būtu atbalsta loma.

Šī svētku priekšvakarā papildus svētku apsveikumu sniegšanai radiniekiem un kolēģiem no Krievijas vīriešiem arī būs apnicis skriet pēc dāvanām. Pēc Krievijas izmeklētāju datiem, trīs populārāko dāvanu saraksti krievu sievietēm šajā festivālā ir ziedi, smaržas un dārglietas. Krievu vīrieši ir ļoti zinoši, dāvinot dāmas vai krāsainus ziedus, vai smaržīgas smaržas, vai dārgas dārglietas. Šajos svētkos krievu sievietes pat var veikt praktiskus veikalniekus un virzīt mājas darbus uz vīriešiem.


Francija Sieviešu diena


France women's day


Franču sievietes Sieviešu dienu jau ir pārvērtušas par brīnišķīgiem sievišķības šarma svētkiem.

Viena no slavenākajām sieviešu aktivitātēm Francijā ir Sieviešu motociklu festivāls.

Sieviešu motora parāde tika dibināta 1977. gadā, un šī gada septītais gads ir arī pasākuma 40. gadadiena. Pasākuma dienā uz sacensībām ieradīsies liels skaits sieviešu motociklu entuziastu no visas pasaules, kas valkā ādas kostīmus, zābakus un ķiveres. Protams, sirsnīgi tiks uzņemta arī sieviešu motociklu pavadone (vispopulārākais ir motociklu entuziasts!).


Jaunzēlande f Feministiskajai pionieru valstij nav nozīmes festivālā


new Zealand women's day


Jaunzēlande ir viena no sievišķīgākajām valstīm pasaulē. Šī ir pirmā valsts pasaulē, kas sievietēm piešķir balsstiesības. Jaunzēlandes 10 ASV dolāru rēķina varone ir Keita Šepards, kura reklamē sieviešu tiesības balsot. Viņas centienu dēļ Jaunzēlande kļuva par pirmo valsti pasaulē, kurai 1893. gadā bija tiesības balsot.

Skatoties uz to, Jaunzēlandes sievietes būtībā var teikt, ka viņas visas ir vienā līmenī ar vīriešiem - vīrieši var darīt darbu, sievietes var darīt visu, un tikpat lieliski!


Ķīna Sieviešu diena


women day spa


Ķīnā Starptautiskās sieviešu dienas "8. marts" priekšvakarā Visu Ķīnas sieviešu federācija uzsāka "Nacionālā marta astotā sarkanā karoga roku projektu" un "Nacionālā marta astotā sarkanā karoga kolektīvu", lai uzslavētu ķīniešu sieviešu veikumu.


Es novēlu visām dāmām priecīgus svētkus !!!