Veidi, kā svinēt sieviešu dienu visā pasaulē (daļa Ⅱ)

- Mar 08, 2019-

Saskaņā ar iepriekšējo pantu šodien mēs turpinām apskatīt, kā valstis visā pasaulē atzīmē sieviešu dienu.


Grieķu Mājsaimnieces atpūtas diena


Greek housewife rest day


Tas ir grieķu festivāls, kas svinēja Zeva māti, Lia dievieti. Šajā dienā mājsaimnieces ir lielākās, tās var pilnībā atstāt mājas darbus, ēst, dzert un spēlēt, un visi mājas darbi ir jāsedz vīriešiem. Atpūtas dienas ir konkrēta sieviešu stāvokļa uzlabošanās, kā arī cieņa pret sievietēm un loma ģimenes attiecību stiprināšanā.

 

Filipīnas Sieviešu diena


Philippines women's day


Quezon City, Filipīnas, katru gadu, 8. maijā, Sieviešu dienas priekšvakarā, vīrieši valkā augstpapēžu kurpes, lai piedalītos parādē, godinot sievietes visā pasaulē, izmantojot lomu apmaiņu, aicinot izbeigt visas formas diskrimināciju, vardarbību un sieviešu seksuālu uzmākšanos.


 

Nepāla Sieviešu diena


Nepal women's day


Sieviešu dienas laikā Hindu sievietes Nepālā ir tērpušās lielās sarkanās kleitās, ko sauc par "sarongiem", dziedāšanu un gavēšanu Pasapati templī galvaspilsētā Katmandu. Visas sievietes nevar ēst neko no rīta līdz vakaram. Jums ir jāturpina dienā vai pat ūdens piliens, lai jūs varētu lūgt un izteikt vēlmi savai ģimenei un mīļajiem. Tas ir arī visatbilstošākais gada diena.


Krievu Day diena


Russia women's day


Lai atzīmētu šo brīvdienu, Krievija ir brīvdienās visu dienu. Šajā festivālā krievu vīrieši kļūs par intīmiem, siltiem vīriešiem, rūpējoties par saflora zaļajām lapām, kas vēlas pielūgt sievietes svārkus, atbalstīt.

Šā festivāla priekšvakarā, kā arī brīvdienu apsveikumi sievietes radiniekiem un kolēģiem, krievu vīrieši arī būs noguruši no savas dāvanas. Saskaņā ar Krievijas pētnieku datiem trīs populārākie krievu sieviešu dāvanu saraksti šajā festivālā ir ziedi, smaržas un juvelierizstrādājumi. Krievu vīrieši ir ļoti zinoši, dodot dāvanas dāmām vai krāsainiem ziediem, vai aromātiskām smaržām vai dārgakmeņiem. Šajā festivālā krievu sievietes var pat darīt „praktiskus veikalus” un virzīt mājas darbus vīriešiem.


Francija Sieviešu diena


France women's day


Franču sievietes jau ir pārvērtušas sieviešu dienu par brīnišķīgu sieviešu šarmu.

Viena no slavenākajām sieviešu aktivitātēm Francijā ir sieviešu motociklu festivāls.

Sieviešu motora parāde tika dibināta 1977. gadā, un šī gada septītais gads ir arī 40. gadadiena. Pasākuma dienā būs liels skaits sieviešu motociklu entuziastu no visas pasaules, kas valkā ādas uzvalkus, zābakus un ķiveres. Protams, arī sievietes motociklu biedrs būs ļoti laipni gaidīts (motociklu entuziasts KP ir populārākais!).


Jaunzēlande emin Feministiskā pioniera valsts festivālam nav nozīmes


new Zealand women's day


Jaunzēlande ir viena no sievišķīgākajām valstīm pasaulē. Šī ir pirmā valsts pasaulē, kas dod sievietēm tiesības balsot. Jaunzēlandes 10 ASV dolāru rēķins ir Kate Sheppard, kas veicina sieviešu tiesības balsot. Jaunzēlande viņas centienu dēļ kļuva par pirmo valsti pasaulē, kurai bija tiesības balsot 1893. gadā.

Raugoties uz to, Jaunzēlandes sievietes var teikt, ka tās visas ir tādā pašā līmenī kā vīrieši - vīrieši var darīt darbu, sievietes var darīt visu, un vienlīdz lieliski!


Ķīna Sieviešu diena


women day spa


Ķīnā "Starptautiskās sieviešu dienas" 8. marta priekšvakarā All-China Sieviešu federācija uzsāka "Nacionālo marta astoto sarkanā karoga roku projektu" un "Nacionālo marta astoto sarkano karogu kolektīvu", lai uzslavētu ķīniešu sieviešu sniegumu.


Es vēlos visām dāmām laimīgu brīvdienu!

Pāri:Draugs no Lielbritānijas Nākamo:Kapu slaucīšanas diena