Mājas > Jaunumi > Saturs

Pasaules Zemes diena

Apr 23, 2019

earth day


Pasaules Zemes diena, kas katru gadu ir 22. aprīlis, ir pasaules mēroga vides aizsardzības aktivitātes. ANO Ģenerālās asamblejas 63. sesijā 2009. gadā katra gada 22. aprīlis tika pasludināts par “Pasaules Zemes dienu”. Pasākumu pirmo reizi Amerikas Savienotajās Valstīs uzsāka Gaylord Nelson un Dennis Hayes, 1970. gadā, un ietekme auga. Pasākuma mērķis ir rosināt cilvēku izpratni par zemes aizsardzību un dzimtenes aizsardzību, veicināt resursu attīstības un vides aizsardzības koordinētu attīstību un uzlabot vispārējo zemes vidi.

 

1970. gada 22. aprīlī 200 000 amerikāņu devās ielās, parkos, auditorijās un protestēja pret cilvēku videi nodarīto kaitējumu, ko rada smagas piesārņojošas ķīmiskās rūpnīcas, elektrostacijas, toksiskas izgāztuves un pesticīdi. Viņi aicināja cilvēkus pārtraukt iznīcināt un mīlēt zemi. Dzimis nozīmīgais cilvēku mūsdienu vides aizsardzības kustības festivāls - "Pasaules Zemes diena". Šodien Zemes diena ir kļuvusi par lielāko civilo vienošanos pasaulē. Katru gadu svētkos piedalās vairāk nekā miljards cilvēku, un viņi paši rīkojas, lai mudinātu cilvēkus mainīt savu viedokli un ieguldīt videi draudzīgos globālos pasākumos.

 

Saskaroties ar globālās ekoloģiskās vides pasliktināšanos, katram no mums ir pienākums rīkoties un rīkoties, lai aizsargātu dzimteni, kurā dzīvojam.

 

earth day


F ood

l Viens, 2. aprīlis

Atteikties no vienreiz lietojamām irbulīšiem

2. dienā Zemes diena ir veģetāriešu diena. (Lopkopības nozare patērē lielu daudzumu graudu un pupiņu, kā arī daudz dārgā ūdens; lai ganītu liellopus un audzētu cūkas, sākotnējais mežs tiek upurēts, radot siltumnīcas efektu.)

 

l Otrkārt, ēd mazāk (pagatavo mājās, ēdiena daudzums ir piemērots, nevar ēst un iesaiņot mājās)

 

l Treškārt, vienas dienas badošanās (ķermeņa vides garšas izjūta)

 

l Ceturtais

Noraidiet putuplasta un palūdziet bufetes veikalā vai kafejnīcā izmantot papīra tasi (putuplasta ir kancerogēns, tas arī iznīcina ozona slāni, kas aizsargā zemi. Styrofoam tasi kafijai, bufetes plāksne, simtiem gadu vēlāk joprojām atkritumu, turpiniet piesārņot vidi).

 

Apģērbs

l Vispirms ziniet drēbes

Avots: 1. Pirms pārstrādes iegādājieties dabisko kokvilnu, kaņepes un citus dabiskos (organiskos) materiālus. 2. Apģērbu iegāde un uzturēšana atbilstoši mazgāšanas standartiem, lai pagarinātu drēbju kalpošanas laiku.

 

l Otrkārt, pieprasījums pēc lēmuma atbilstoši: veļas skaitam, mājas ietilpībai, dzīvesveidam, ekonomiskajiem apstākļiem un citiem četriem faktoriem, lai noteiktu pirkšanas biežumu, mēģiniet kontrolēt, nepārsniedziet (lielais svars nav smags).

 

l Treškārt, vecās drēbes ir jaunas valkāšanai:

 

1. Pašapziņa: stājas, ādas krāsas un dzīvesveida apsvērumi.

 

2. Uzziniet populārāko fokusu: piemēram, garumu, krāsu utt., Parasti ar vienkāršu, labu drēbnieka palīdzību (stereo apgriešana) vislabāk var parādīt mijiedarbību starp cilvēkiem un materiāliem.

 

3. Aksesuāri ir maza izmēra, maināmi, pēc būtības, viegli savācami, piemēram, šalles, tapas, jostas, neliels daudzums drēbju, kas ir uzticami aksesuāri, lai izceltu ģērbšanās mākslas efektu.

 

H ousing

l Vispirms izmantojiet lietotas mēbeles (neatkarīgi no tā, vai pērkat māju, īrējat māju, izmantojat lietotas mēbeles, pārstrādājat un atkārtoti izmantojat resursus), ja birojā, sabiedrībā varat regulāri rīkot lietotu vecu preču apmaiņas blusu tirdziņu. tīkls, tas ir videi draudzīgs (savstarpēja palīdzība, veiciniet starppersonu draudzību).

 

l Otrkārt, vairāku stādījumu apzaļumošana mājas dekorēšanai (mājām nav jāveic pārmērīga apdare, principā tai jābūt vienkāršai, dabiskai. Mājas iekārtojumam nav obligāti jābūt mākslīgiem materiāliem, iespējams, vēlēsities izmantot ekoloģiskākus dabiskos materiālus. Dažādi ziedi un augus, Mēģiniet izmantot vietējās koku sugas. Pagalmā ir daudz dabisko augsņu, mazāk cementa vai cietu segumu.

 

l Treškārt, lūdzu, izmantojiet traukus ūdens turēšanai, augļu un dārzeņu mazgāšanai, trauku mazgāšanai, zobu tīrīšanai, sejas mazgāšanai, lai ietaupītu dārgo ūdeni.

 

l Ceturtkārt, telpas barošanas avots, gaisa kondicionēšanas izmantošana (pēc iespējas mazāka, vienā telpā, lai atvērtu aukstu gaisu, kad cilvēki ir mazi, mēģiniet koncentrēties uz biroju, samaziniet gaisa kondicionēšanas daudzumu, elektrisko apgaismojumu).

 

Pārvadājumi

l Vispirms pacelieties pa kāpnēm, neņemiet liftu (cilvēki, kas dzīvo ēkā, gan birojā, gan mājās, ja jūs nesteidzaties, mēģiniet iekāpt mašīnā, mēģiniet neņemt liftu, mainīt kāpnes, ietaupiet enerģiju, vingrošanu un fizisko sagatavotību).

 

l Otrkārt, dodieties pastaigā, brauciet ar velosipēdu, izmantojiet masu tranzīta sistēmu, brauciet mazāk un brauciet ar mehānisko transportlīdzekli.


clean spa