Zinātne par to, kāpēc Olympic Diving Pool Rio pēkšņi izrādījās sārts zaļš

- Aug 11, 2016-

Tieši pirms sievietes sinhronizētās 10 metru platformas niršanas sacensības otrdien (9. augustā) Riodežā, baseina ūdens nobriedis zilā krāsā pārvērsās purvaina zaļā krāsā. Britu olimpietis Tom Daley un amerikāņu David Boudia, kurš vīriešu niršanas pasākumā uzvarēja ar bronzas un sudraba medaļām tajā pašā baseinā, kad tas bija skaidrs zils, aizveda uz čivināt, lai izteiktu neuzticēšanos par satraucošām krāsu izmaiņām.

Sekojiet

David Boudia  

@davidboudia

Pagaidiet, vai kāds spēlēja joks, vai mēs svinējām St Patty dienu agri šeit Riodežaneiro? #divingpond   # Olimpiskās spēles

 

Kas patiesībā noticis?

Olimpiskajā niršanas vietā otrdien notika olimpiskā niršanas vieta, kas tika novērota ūdeņos, ko izraisīja karstums un vēja trūkums. "Rio 2016. gada vietējā organizatoriskā komiteja šodien teica CNN .

Ja hlora līmenis nokrītas zem rekomendētās 1-3 daļas uz miljonu (ppm), kas ir līdzvērtīgs 3-5 miligramiem litrā ūdens , var rasties aļģes ziedēšana - un hlors var iztvaikot karstumā. "Kad tas kļūst karsts un ir daudz saules, tā sadedzina hloru un baro aļģes," Jonathan Schulhoff, mazumtirdzniecības menedžeris Arthur Edwards Pool un Spa centrs Ņujorkā, teica Quartz. Aļģēm vajag augt fotosintēzes procesā, tāpēc tas, visticamāk, virsmas karstā valstī, piemēram, Brazīlijā, paskaidroja Schulhoff.

Aļģu sporas var iekļūt peldbaseinā , ko ieved vējš, lietus vai pat piesārņotas peldkostīmi vai aprīkojums. Apstākļi, piemēram, ķīmiskā nelīdzsvarotība baseina ūdenī, siltā temperatūrā, saules gaismā vai barības vielu, piemēram, nitrātu vai oglekļa dioksīda klātbūtnē, var izraisīt aļģu ziedēšanu.

Vai tas ir drošs?

Baseina krāsa ne vienmēr norāda uz tā drošību . Kamēr hlors tiek koriģēts, krāsa var netikt pārveidota, bet peldbaseins īstermiņā neradīs draudus cilvēku veselības apdraudējumam.

Aļģes pati par sevi ir tikai augs, un tas nav bīstams. "Ja peldat ezerā, ezerā notiek daudz aļģu un citu lietu," intervijā ar kvarcu teica Pool and Spa Centre korporatīvā vadītāja. "Bet man ir labi, tev ir labi."

Bagin skaidro, ka infekcijas vai slimības izplatīšanās draudi ir diezgan zemi. Parazīti, piemēram, Cryptosporidium un Giardia, var parādīties netīšā ūdenī, bet tie visbiežāk ietekmē baseinus ar zīdaiņiem un bērniem, jo, labi, bērniem trūkst personīgās higiēnas. Niršanas tīklā, ko izmanto tikai profesionāli sportisti, tas patiesībā nav bažas.

Turklāt komiteja jau pēc tam pārbaudīja ūdeni un paziņoja, ka tā ir droša.

Sekojiet

Kāpēc ūdenspolo baseins blakus daiļurbumam labi zils?

Bagin saka, ka viena no iespējām ir tā, ka niršanas baseina filtrs nedarbojas pietiekami ilgi; kad ūdens joprojām ir, aļģu zieds kļūst ticamāks. Tātad varbūt ūdens polu baseina filtrs darbojās pietiekami ilgi, un niršanas akas nebija. Tomēr tik milzīgā sporta pasākumā filtri abiem baseiniem, iespējams, darbojas visu diennakti.

Labāks skaidrojums? "Tikai sliktā ūdens ķīmija," Bagiņ spekulē. Pat ja abiem pudelei būtu vienāds hlora līmenis, tas, kurš niršanas sacensībās piedalījās, var nebūt pietiekami stabilizējis hloru. Stabilizatori ir kā hlora saules aizsarglīdzeklis: tie aizsargā to no saules ultravioletās staru iztvaikošanas un iztvaikošanas.

Vai to var noteikt?

"Tika veikti ūdens analīzes Maria Lenk Aquatic Centre's niršanas baseinā, un nav nekādu risku sportista veselībai," raksta komiteja e-pastā uz kvarcu. "Mēs veicām izmeklēšanu un cēloņi ir bāzes sārmainības samazināšanās. Krāsu maiņas iemesls ir palielināta baseina izmantošana dažu pēdējo nedēļu laikā. Mēs esam apstrādājuši baseinus un sārmainības līmeņi jau ir uzlabojušies. Mēs sagaidām sārmainību, un ļoti īsā laikā krāsa atgriezīsies normālā stāvoklī. "

Pēc ūdens pārbaudes komiteja secināja, ka sportistiem nav nekāda riska, ziņo CNN. Tā arī teica, ka niršanas labi būtu jāatgriežas tā normālā krāsā notikumiem trešdien.

Tomēr komitejas apsolījums noteikt krāsu varētu būt grūti sekot līdzi. "Kad aļģes zied, jums ir super hlorēt baseins, kas dedzinās [aļģes] visus ārā," Schulhoff teica. Šokolādes apstrādei tā ir nepieciešama, lai hlora līmenis sasniegtu virs 10 ppm, un "vismaz hlora saturs, kurā jūs nevarat būt tajā" vismaz nākamajās 24 stundās, teica Schulhoff. Un pat pēc tam var paiet dažas dienas vai nedēļas, lai hlora līmenis pilnībā atjaunotos normālā stāvoklī. Arī mirušo aļģu daļiņas ir fiziski jānoņem. Savā pieredzē ar dzīvojamo baseinu Schulhoff saka, ka viss process var ilgt trīs līdz piecas dienas. Ar olimpisko izmēru grupām tas varētu aizņemt vairāk laika.

Pāri:Efektīva ārstēšana sievietēm ar polikistisku olnīcu sindromu karstā vannā Nākamo:Par darbu ar karsto dušu remontētāju Larss Larsens