Zinātne, kāpēc Riodežaneiro olimpiskais niršanas baseins pēkšņi pārvērtās purvaini zaļā krāsā

- Aug 11, 2016-


Tieši pirms otrdien (9. augustā) Riodežaneiro notiekošajām sieviešu sinhronizētajām 10 metru platformas niršanas sacensībām baseina ūdens mainījās no spilgti zila uz purvaini zaļu. Britu olimpietis Toms Dailijs un amerikānis Deivids Boudija, kuri vīriešu niršanas pasākumā tajā pašā baseinā ieguva attiecīgi bronzas un sudraba medaļas, kad tas bija dzidri zils, ņēma vietni Twitter, lai izteiktu neticību par satraucošo krāsas maiņu.


Seko

                                             

Deivids Boudija  

@davidboudia

Pagaidiet, vai kāds spēlē joku, vai arī mēs šeit, Rio, svinam St Patty dienu agri? #divingpond   #Olympics


Kas patiesībā notika?

Olimpiskās niršanas sacensību norises vietā ūdenī redzētā zaļā nokrāsa bija notikusi pasākuma norises vietā “pateicoties aļģu izplatībai, ko izraisījis karstums un vēja trūkums”, šodien CNN sacīja Rio 2016 Vietējā organizācijas komiteja.

Kad hlora līmenis pazeminās zem ieteicamajām 1–3 daļām uz miljonu (ppm), kas ir līdzvērtīgs 3–5 miligramiem litrā ūdens, var sākties aļģu ziedēšana un karstumā hlors var iztvaikot. "Kad sakarst un ir daudz saules, tas sadedzina hloru un baro aļģes," Jonathan Schulhoff, Artūra Edvarda baseina un spa centra mazumtirdzniecības vadītājs Ņujorkā, sacīja Quartz. Aļģēm ir nepieciešams fotosintēze, lai tās augtu, tāpēc ļoti iespējams, ka tās nokļūs karstā valstī, piemēram, Brazīlijā, skaidroja Šulhofs.


Aļģu sporas var iekļūt peldbaseinā , to ienes vējš, lietus vai pat piesārņoti peldkostīmi vai aprīkojums. Apstākļi, piemēram, ķīmiska nelīdzsvarotība baseina ūdenī, silta temperatūra, saules gaisma vai tādu barības vielu klātbūtne kā nitrāti vai oglekļa dioksīds, var izraisīt aļģu ziedēšanu.

Vai tas ir droši?


Baseina krāsa ne vienmēr norāda uz tā drošību. Kamēr hlors tiek koriģēts, krāsa var nebūt pielāgojama, bet baseins īstermiņā neradīs nekādus draudus cilvēku veselībai.

Pati aļģes ir tikai augs, un tas nav bīstams. “Peldoties ezerā, ezerā notiek ļoti daudz aļģu un citu lietu,” intervijā Quartz sacīja Baseina un Spa centra korporācijas vadītājs. "Bet es esmu kārtībā, tev viss kārtībā."


Bagins skaidro, ka inficēšanās vai slimības draudi ir samērā zemi. Parazīti, piemēram, Cryptosporidium un Giardia, var parādīties antisanitārā ūdenī, taču tie parasti biežāk ietekmē baseinus ar zīdaiņiem un bērniem, jo bērniem parasti trūkst personīgās higiēnas. Niršanai, kuru izmanto tikai profesionāli sportisti, tas patiesībā neuztrauc.

Turklāt komiteja jau pārbaudīja ūdeni pēc fakta un paziņoja, ka tas ir drošs.


Seko

Kāpēc ūdenspolo baseins blakus niršanas akai joprojām ir zils?

Viena no iespējām, saka Bagins, ir tāda, ka niršanas baseina filtrs var nedarboties pietiekami ilgi; Kad ūdens vēl ir, aļģu ziedēšana kļūst ticamāka. Tātad, iespējams, ūdenspolo baseina filtrs darbojās pietiekami ilgi, un niršanas akas nebija. Tomēr tik milzīgā sporta pasākumā filtri, iespējams, darbojas visu diennakti abiem baseiniem.

Labāks skaidrojums? "Tikai slikta ūdens ķīmija," Bagins prāto. Pat ja abos baseinos hlora līmenis bija vienāds, iespējams, ka tam, kas rīko niršanas sacensības, nav pietiekami daudz hlora stabilizatoru. Stabilizatori ir kā hlora pretiedeguma līdzeklis: tie aizsargā to no saules ultravioleto staru izēdināšanas un iztvaikošanas.

Vai to var noteikt?


“Veica ūdens testus Marijas Lenkas ūdens centra niršanas baseinā, un tas neapdraud sportistu veselību,” komiteja rakstīja e-pastā Quartz. “Mēs veicām izmeklēšanu, un cēloņi ir baseina sārmainības samazināšanās. Pēdējo nedēļu laikā palielinātā baseina izmantošana ir iemesls krāsas maiņai. Mēs esam apstrādājuši baseinus, un sārmainības līmenis jau ir uzlabojies. Mēs paredzam, ka sārmainība un krāsa ļoti drīz atgriezīsies normālā stāvoklī. ”


Pēc ūdens pārbaudes komiteja secināja, ka sportisti nav apdraudēti, ziņoja CNN. Tajā arī teikts, ka niršanas akai vajadzētu būt normālai trešdienas notikumu krāsai.


Tomēr komitejas solījumu noteikt krāsu varētu būt grūti izpildīt. "Tiklīdz aļģes zied, jums ir jāveic superhlorēšana baseinā, kas visu sadedzinās [aļģes]," sacīja Šulofs. Šāda veida trieciena ārstēšanai nepieciešama hlora līmeņa paaugstināšanās virs 10ppm, un “kad hlors ir tik augsts, jūs tajā nevarat atrasties” vismaz nākamās 24 stundas, sacīja Šulhofs. Un pat pēc tā var paiet dienas vai nedēļas, līdz hlora līmenis tiek pilnībā atjaunots normālā stāvoklī. Arī mirušo aļģu daļiņas ir fiziski jānoņem. Pēc pieredzes ar dzīvojamo baseinu izveidi Šulhoffs saka, ka viss process var ilgt trīs līdz piecas dienas. Ar olimpiskā izmēra baseiniem tas, iespējams, prasītu ilgāku laiku.


sparelax hot tub


Pāri:SpaRlax nesenā klienta instalācijas lieta Nākamo:Par darbu ar karsto vannu remontdarbu Larsu Larsenu