Mājas > Jaunumi > Saturs

Aprīļa muļķošanas dienas muzeja dažādās valstīs

Apr 01, 2019

fools day_me

1. aprīlis ir aprīļa muļķa diena. Tas nav valsts svētki, bet daudzās pasaules valstīs un reģionos cilvēki šajās dienās viens otru joks, padarot ļaunumu, un cilvēki, kuri ir apmānīti, bieži tiek saukti par „aprīļa muļķiem”.

Pēc Vikipēdijas domām, aprīļa muļķa dienas veidošanās ir ilgs process. Romas perioda "Holly festivāls" (25. marts) un "Folly Festival" (28. decembris) viduslaiku Eiropā tika uzskatīti par aprīļa muļķības dienas priekšgājējiem.

 

Tātad, kādas ir aprīļa muļķības dienas muitu dažādās valstīs?

 

swimming pool


  • Amerikas Savienotās Valstis: šodien, aprīļa muļķības dienā, amerikāņi izdosies joki, vai viņi viens otru pazīst. Visbiežāk triks aprīļa muļķības dienā ir norādīt uz kāda cita kurpes un teikt: "Jums nav kurpju." Studenti var gulēt uz klasesbiedriem un teikt, ka skola ir brīvdienā. Neatkarīgi no tā, kādus trikus, kamēr nevainīgais upuris atrodas vidū, pranksteris kliegs: "Muļķīgs cilvēks!"

 

  • Francija: Francijas tradīcija 1. aprīlī, ieskaitot aprīļa muļķības dienu (burtiski nozīmē "aprīļa zivis"), mēģināja aizmugurē piestiprināt papīra zivju upuri, neatklājot to. Sākotnēji tika uzcelta citās valstīs populārajā Itālijā, utt. (Piemēram, ilgtermiņa "April Fish", ASV austrumu laiks, kas tika izmantots, lai atkārtoti iekapsulētu aussi uz jebkuriem jokiem dienas laikā).

 

  • Irāna: Irānā 3. aprīlī norvēģu 3. dienas 13. dienā. Šo dienu sauc par "Sizdahbedar" (āra trīspadsmit). Tiek uzskatīts, ka cilvēkiem šajā dienā ir jāiet ārā, lai izvairītos no neveiksmes 13. (skaitlis) labas veiksmes, neveiksmes vai 13 dēļ.

 

  • Skotija: Skotijā, piemēram, aprīļa muļķošanas dienā faktiski ir divas svētku dienas. Nākamajā dienā tas bija īpašs par vietu aiz cilvēka ķermeņa. Šo dienu sauc par Taily festivālu. Uz to var izsekot "Kick me" zīmes avots.


o