Mājas > Jaunumi > Saturs

Nacionālā muita par mātes dienu (daļa)

May 12, 2019

Pēc iepriekšējā raksta, šodien mēs turpinām uzzināt par Mātes dienas paradumiem.


Vācija

Sieviešu diena

Ikgadējā karnevālā ir vēl viens īpašs pasākums sievietēm - "Sieviešu diena". Šajā dienā sievietes steidzās pilsētas namā, ielauzās birojā un sēdēja uz galda, lai parādītu, ka sievietes pārņēma režīmu. Augusts ir „sievas festivāls” Hamburgā. Festivāla laikā mākslinieku grupas, ko organizē sievietes, uzstājas dažādos pilsētas teātros. Programmas saturs galvenokārt ir dzimumu līdztiesība.


image

 

Grieķija

Sievietes un vīrs apmainās ar lomām

Grieķija ir Mātes dienas izcelsme. Maķedonijas un Trāķijas reģionos Ziemeļ Grieķijā katru gadu 8. janvārī precētas sievietes apmainās ar lomu ar saviem vīriem. Šajā dienā vīriem jāpaliek mājās, jāmeklē bērni, jāmazgā un pagatavojiet, jātīra telpa un noteikti jāvalkā priekšauts. Sievietes dodas uz ielām, dara lietas, ko dara tikai vīrieši, parasti dodas uz pilsētas centra krogu, lai dzert, spēlēt kārtis un tā tālāk. Pēdējos gados ir arī jauns likums par Mātes dienu. Cilvēki vada velosipēdus Grieķijas galvaspilsētas Atēnu ielās, lai atzīmētu Mātes dienu.


image

 


Šveice

Sieviešu spēka diena

Ik pēc 1. janvāra līdz 4. dienai ir „Sieviešu spēka diena”. Šajās četrās dienās visas ģimenes pilnvaras ir pakļautas sievietēm, un vīrieši ir gatavi paklausīt šovam, lai parādītu cieņu pret sievietēm.

 

Savienotās Valstis

Svēt mātei mieru

Amerikas Savienotajās Valstīs 1872. gadā Julia Wald Hoo ierosināja agrāko Mātes dienas ierakstu, un viņa ierosināja šo dienu veltīt „mieram”.

1907. gadā Čavezas meita Anna bija aktīva nacionālās Mātes dienas veidošanā. Viņa pārliecināja mātes baznīcu Rietumvirdžīnijā, lai atzīmētu Mātes dienu mātes nāves otrajā gadadienā un maija otrajā svētdienā. Prezidents Vilsons 1914. gadā izdeva oficiālu paziņojumu, lai padarītu Mātes dienu par valsts svētkiem.


swimming spa