Mājas > Jaunumi > Saturs

Rudens vidus svētki

Sep 13, 2019

full moon

Rudens vidus festivāls ir viens no tradicionālajiem ķīniešu svētkiem. Tas ir Mēness kalendāra 15. datums. Tas ir arī otrais lielākais tradicionālais festivāls Ķīnā pēc pavasara festivāla.

Katru gadu Mēness kalendāra 15. datumā tie ir tradicionālie rudens vidus svētki. Šis ir rudens vidus, tāpēc to sauc par Rudens vidus svētkiem.

Rudens vidus svētki un Pūķu laivu svētki, Pavasara svētki un Ching Ming svētki ir pazīstami arī kā četri tradicionālie svētki Ķīnā.

Rudens viduslaikā katras vietas paražas ir atšķirīgas, taču katra no tām balstās uz cilvēku bezgalīgo dzīves mīlestību un ilgas pēc labākas dzīves.

  • Festiva al   F ood


M oon C ake


mooncake hot tub


Mēness kūka sākotnēji tika izmantota mēness dieva pielūgšanai. Vēlāk cilvēki pamazām izmantoja Rudens vidus svētkus, lai novērtētu mēness un nogaršotu mēness kūku kā ģimenes atkalapvienošanās simbolu. Pamazām mēness kūka kļuva par obligātu svētku dāvanu.

Osmanthus C ake


sparelax hot tusparelax hot tub

Rudens vidus festivāls ir tad, kad ir aromāts ar Osmantu aromātu. Daudzi rudens festivāla cilvēki osmanthus izmanto saldu aromātu osmanthus kūku gatavošanai.


  • Festivāla paražas


Spēlē ar L anterns


lantern

sparelax


Rudens vidus festivālā ir daudz spēļu aktivitāšu, pirmais ir spēlēties ar laternām. Rudens vidus festivāls ir viens no trim galvenajiem festivāliem Ķīnā. Protams, festivālā Vidus rudens nav tādu lielu laternu festivālu kā Laternu svētki. Gaismas galvenokārt tiek spēlētas starp ģimenēm un bērniem.

 

Dejojošais D ragons


dragon


Deju pūķis ir tradicionālākais rudens festivāla vidusdaļa Honkongā. No Mēness kalendāra 14. dienas Mēness kalendāra 14. dienā Da Hang apgabalā Kasevejas līcī trīs naktis pēc kārtas notiks grandioza deju pūķa deja. Šis uguns pūķis ir vairāk nekā 70 metru garš, un tas ir izgatavots no pērļu zāles 32 sekciju pūķa ķermenī, kas ir pilns ar ilgmūžības vīraku. Pasākuma naktī šī rajona ielās un alejās ļoti dzīva bija dejojoša uguns pūķis, kas dejoja zem gaismām un pūķa bungu mūzikas.


Laimīgus rudens vidus svētkus!