Efektīva ārstēšana sievietēm ar polikistisku olnīcu sindromu karstā vannā

- Aug 07, 2018-

Saskaņā ar jauniem pētījumiem, sievietes ar aptaukošanos ar policistisko olnīcu sindromu (PCOS) var uzlabot savu veselības stāvokli ar īpaši pievilcīgu terapijas formu: regulāras sesijas karstajā vannā.

Pētījumā tika noskaidrots, ka divus mēnešus vairākas reizes nedēļā uz karstajām kublēm iegremdējot karstajā vannā, tiek uzlaboti kardiovaskulārās veselības rādītāji, labvēlīgas izmaiņas tauku audos un citi uzlabojumi, kas liecina par samazinātu diabēta vai citu vielmaiņas traucējumu risku.

PCOS, kas skar vienu no desmit sievietēm reproduktīvā vecumā, ir sarežģīts endokrīnās sistēmas traucējums, kas bieži novērojams ar patoloģisku menstruāciju ciklu, augstu testosterona līmeni un cistu veidošanos olnīcās. Tas ir saistīts ar neauglību, kā arī paaugstināts aptaukošanās un cukura diabēta risks, kas, domājams, ir saistīti ar iekaisumu un disfunkciju tauku audos.

"Mūsu atklājumi ir aizraujoši, jo atkārtota siltuma iedarbība, šķiet, novērš daļu tauku iekaisuma, kas var izraisīt vielmaiņas veselības traucējumus šajā populācijā," sacīja Brett Romano Ely, doktorants Oregonas Universitātes Human Fizioloģijas nodaļā, kas veica pētījums. "Līdz ar šo iekaisuma samazināšanos mēs novērojām uzlabojumus funkcionālajos rezultātos, kas saistīti ar insulīna rezistenci. Tas nozīmē, ka regulāru kubla izmantošana potenciāli varētu tikt izmantota kā terapija populācijās ar paaugstinātu vielmaiņas slimību attīstības risku, piemēram, 2. tipa cukura diabētu."

Eli iepazīstinās ar pētījumu Amerikas Fizioloģijas biedrības ikgadējā sanāksmē 2018. gada Eksperimentālās bioloģijas sanāksmē San Diego no 21. līdz 25. aprīlim.

Pētījums papildina pieaugošo pierādījumu daudzumu par siltuma terapijas ieguvumiem veselības jomā. Tas ir pirmais pētījums, lai noskaidrotu ietekmi uz sievietēm ar PCOS, un pirmais ir pētījums par izmaiņām tauku audos pirms un pēc termiskās terapijas.

Pētījumā sešas sievietes ar aptaukošanos, kurām bija PCOS, apmēram divus mēnešus trīs stundas ilgajās stundās veica karstajā vannā vienu stundu. Pētnieki analizēja tauku audu paraugus, kas tika ņemti pētījuma sākumā un beigās, kā arī pārbaudīja insulīna jutību četrās sievietēs.

Divu mēnešu beigās sievietēm novēroja glikozes līmeņa pazemināšanos tukšā dūšā, veicot perorālu glikozes toleranci (norādot uz samazinātu diabēta attīstības risku), samazinātu asinsspiedienu un sirds ritmu (norādot uz samazinātu sirds slimību risku) un citus uzlabojumus pasākumos sirds veselība un vielmaiņa. Pārsteidzoši, daži dalībnieki ziņoja par regulāru menstruālo ciklu pētījuma laikā, kas liecina, ka siltums varētu palīdzēt mazināt dažus psiholoģiskos procesus, kas saistīti ar PCOS.

Pētnieki domā, ka sēdēšana karstajā vannā var dot tādas pašas priekšrocības kā aeroba vingrinājums, jo abas aktivitātes paaugstina ķermeņa temperatūru. Tas izraisa asins plūsmas palielināšanos uz ādas kā dzesēšanas mehānisms.

"Mēs redzam asiņu plūsmas modeļus priekšmetus karstā baļļa, kas izskatās kā tas, ko mēs redzam tēmu laikā aerobos treniņos, tāpēc šīs izmaiņas asinsritē var būt līdzīga lietderība izmantot asinsvadu veselību," Ely teica.

Turklāt siltuma ekspozīcija izraisa organisma palielināšanos proteīnos, kurus sauc par siltuma šoka olbaltumvielām, kuras iesaistītas iekaisuma mazināšanā, bojātu insulīna receptoru atjaunošanā un asinsvadu struktūras un funkciju uzlabošanā. Pētnieki konstatēja, ka dažu siltuma šoka olbaltumvielu daudzums pēc termiskās terapijas palielinājās tauku audos, norādot, ka šie proteīni varētu būt nozīmīgi samazinātam iekaisumam un paaugstinātam jutīgumam pret insulīnu sievietēm.

Kaut arī pētnieki redzēja dažus uzlabojumus pēc pirmā mēneša, kad tika izmantota regulāra burbuļvannu izmantošana, lielākā daļa uzlabojumu ilga divus mēnešus, lai tie kļūtu acīmredzami.

Brett Romano Ely šo pētījumu iepazīstinās otrdien, 24. aprīlī, plkst. 10.00 San Diego konferenču centra izstāžu zālē (plakāts A161) (abstrakti). Sazinieties ar plašsaziņas līdzekļu komandu, lai iegūtu plašāku informāciju vai iegūtu bezmaksas preses apliecību, lai piedalītos sanāksmē.


Pāri:Pasaules patērētāju tiesību diena Nākamo:Nostipriniet savu ģimenes pabalstu ar burbuļvannu