Mājas > Jaunumi > Saturs

Alipay, Mobike, vai jūs to esat izmantojis?

Sep 30, 2019

Pēdējos divos gados Ķīnas mobilais maksājums ir izplatījies visā pasaulē. Tajā pašā laika posmā ir notikušas ievērojamas iepirkšanās tiešsaistē, pasūtīšana tiešsaistē, velosipēdu dalīšana utt. Dzimis vārds "jauni četri izgudrojumi".

Šodien mēs gūstam jaunu ieskatu, pārskatot veco materiālu.

Pirms saprotat četrus jaunos izgudrojumus, apskatīsim četrus senos izgudrojumus Ķīnā.


hottub


Četri senie izgudrojumi senajā Ķīnā


Četri izgudrojumi ir uzskats par zinātnes un tehnoloģijas vēsturi Ķīnā. Viņi atsaucas uz četriem izgudrojumiem, kuriem ir liela ietekme uz pasauli senajā Ķīnā. Tie ir svarīgi senās Ķīnas strādājošo cilvēku darbi. Tie attiecas uz papīra ražošanu, kompasu, šaujampulveri un iespiešanu.

Šo paziņojumu vispirms ierosināja britu sinologs Ayose, un vēlāk to mantoja daudzi ķīniešu vēsturnieki. Parasti tiek uzskatīts, ka šie četri izgudrojumi ir ievērojami veicinājuši politikas, ekonomikas un kultūras attīstību senajā Ķīnā, un šie izgudrojumi tika pārraidīti uz Rietumiem pa dažādiem kanāliem, un tas arī ļoti ietekmēja pasaules attīstības vēsturi. pasaules civilizācija.


C ompass

Pasaulē Ķīna ir atzīta par kompasu izgudrošanas valsti. Kompasa izgudrojums ir rezultāts, ko senās Ķīnas darba cilvēki saprata par objektu magnētiskajām īpašībām ilgtermiņa praksē. Ražošanas darba dēļ cilvēki nonāca saskarē ar magnetītu un sāka saprast magnētiskās īpašības. Cilvēki vispirms atklāja magnēta pievilcību dzelzim, un vēlāk atklāja magnētu virziena virzienu. Pēc daudziem eksperimentiem un pētījumiem beidzot tika izgudrots praktisks kompass.


Papīra izgatavošana

Papīra ražošana ir viens no četriem galvenajiem izgudrojumiem Ķīnā, izcils izgudrojums cilvēku civilizācijas vēsturē.

Visticamāk, ka viena no četriem galvenajiem izgudrojumiem senajā Ķīnā izcelsme ir Ķīnas dienvidos, un tas ir cieši saistīts ar bagātīgās mizas auduma kultūras sistēmu, kas izveidojās Lingnanas apgabalā, īpaši ap Pērļu upes grīvu vairāk nekā pirms 6000 gadiem.


G nepulver

Šaujampulveri izgudroja senie ķīniešu alķīmiķi Sui un Tangas dinastijās, un tas pastāv jau vairāk nekā tūkstoš gadus. Šaujampulvera izpēte sākās senajā taoistu alķīmijā. Senie cilvēki ārstniecības augus uzlabo nemirstības labad. Alķīmijas mērķis un motivācija ir attīstīta, taču tās eksperimentālajām metodēm joprojām ir priekšrocības, kuru dēļ tika izgudrots šaujampulveris.


Drukāšana

Ķīna ir pirmā valsts pasaulē, kas izgudrojusi iespiešanu. Agrīnā drukāšana tika uzdrukāta uz koka tāfeles ar tinti. Glezniecībā ar koka bloku joprojām tiek izmantota šī metode. Gravēšanas iespiedmašīnas priekštecis (pazīstams arī kā “gravēšanas druka”) ir populārs BC. Blīvējumi un plombas un vēlāk parādījās uz akmens. Pēc tādu ražošanas tehnoloģiju parādīšanās kā papīra un tintes izgatavošana pakāpeniski tika izgudrota gravēšanas tehnoloģija.

    


Jauni četri lielie izgudrojumi


jacuzzi spawhirlpool


"Nav nepieciešams atnest maku, tikai mobilo tālruni", "līdzņemšana, ātrā piegāde ir ļoti ātra", "ātrgaitas dzelzceļš ir lielisks", ātrgaitas dzelzceļš ir ērtāks, un jūs varat izmantot tīklu, lai apstrādātu dažus lietas uz ceļa. Lai ceļojums būtu piepildītāks.

20 valstu jaunieši no “Josta un ceļš” izvēlējās Ķīnā savus “jaunos četrus lielākos izgudrojumus”: ātrgaitas dzelzceļu, Alipay, dalījās ar velosipēdiem un iepirkšanos tiešsaistē.


Ātrgaitas dzelzceļš


High-speed rail


Ķīna ir sadalīta ātrgaitas dzelzceļos - ātrgaitas dzelzceļos - parastajos dzelzceļos, trīs līmeņos, ātrgaitas sliedēs, kas ir augstākas par nacionālajiem dzelzceļiem I, ātras dzelzs un mugurkauls. Ķīnas ātrgaitas dzelzceļi parasti izmanto sliežu ceļus bez balasta un ātrgaitas EMS (G-head vilcieni). Sākotnēji CRH2C un CRH380 sērijas ir paredzētas ātrgaitas sliedēm.


Skenēšanas koda maksājums


swim pool

Tiešsaistes maksājums attiecas uz naudas pārskaitījumu caur internetu kā pārvadātājam. Dažu banku atbalstītu digitālo finanšu instrumentu izmantošana notiek finanšu apmaiņā starp pircējiem un pārdevējiem, kā arī no pircējiem līdz finanšu iestādēm un uzņēmumiem. Tiešsaistes naudas maksājums, naudas plūsma, līdzekļu klīrings, vaicājumu statistika utt., Tādējādi nodrošinot finansiālu atbalstu e-komercijas pakalpojumiem un citiem pakalpojumiem.


Dalīts velosipēds


shared bicycle

Koplietojamais velosipēds attiecas uz velosipēdu koplietošanas pakalpojumu, ko uzņēmumi sniedz universitātes pilsētiņā, metro stacijās, autoostās, dzīvojamos rajonos, tirdzniecības zonās, sabiedrisko pakalpojumu zonās utt. Tas ir laika dalīšanas nomas režīms. Velosipēdu koplietošana ir jauns dalīšanas ekonomikas veids.


Iepirkšanās tiešsaistē


shopping online


Iepirkšanās tiešsaistē ir informācijas par produktu iegūšana caur internetu un iepirkšanās pieprasījuma nosūtīšana, izmantojot elektronisko pasūtījuma veidlapu, un pēc tam aizpildot personīgā čeka konta numuru vai kredītkartes numuru, ražotājs nosūta preces pa pastu vai piegādā preces caur kurjeru uzņēmums. Vietējo tiešsaistes iepirkšanos veikšanai Ķīnā vispārējā norēķinu metode ir skaidras naudas piegāde (tiešs bankas pārskaitījums, tiešsaistes pārskaitījums), un nodrošinātie darījumi ir piegāde ar skaidru naudu.


Vai esat izmantojis iepriekš minētos četrus izgudrojumus?