Mājas > Jaunumi > Saturs

Ķīnas 70. gadadiena

Sep 25, 2019

70th anniversary of China

Pēc dažām dienām apritēs Ķīnas 70. gadadiena. Pēdējo 70 gadu laikā Ķīnai ir bijuši 10 galvenie sasniegumi.

 

1. Divas bumbas un viena zvaigzne


Viena no "divām bumbām" bija atombumba, kas vēlāk pārtapa atombumbu un ūdeņraža bumbu kombinācijā; cita bumba bija vadāma bumba; un "viena zvaigzne" bija mākslīgs zemes satelīts.

 

1964. gada 16. oktobrī veiksmīgi eksplodēja Ķīnas pirmā atombumba; 1967. gada 17. jūnijā Ķīnā notika pirmais pirmais ūdeņraža bumbas gaisa sprādziena tests; 1970. gada 24. aprīlī tika veiksmīgi palaists Ķīnas pirmais mākslīgais satelīts (Dongfanghong Nr. 1).

 

Ķīnas "divas bumbas un viena zvaigzne" ir izcils uzņēmums, ko 20. gadsimta otrajā pusē izveidoja ķīniešu tauta.

 

2. ANO mītnes atjaunošana

 

1971. gada 25. oktobrī ANO Ģenerālās asamblejas 26. sesijā tika atjaunota Ķīnas Tautas Republikas atrašanās vieta Apvienoto Nāciju Organizācijā. Apstipriniet, ka Ķīnas Tautas Republikas pārstāvis ir vienīgais Ķīnas likumīgais pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijā un Ķīnas Tautas Republika ir viena no piecām Drošības padomes pastāvīgajām dalībniecēm.

 

Ķīnas atgriešanās Apvienoto Nāciju Organizācijā, kurā ir viena piektā daļa pasaules iedzīvotāju, ir pasaules progresa nepieciešamība un vēsturiska nepieciešamība.

 

3. Pilota lidojums kosmosā

 

1992. gada 21. septembrī Ķīnas valdība nolēma īstenot pilotējamo kosmosa lidojumu projektu un nosauca projektu par "921 Project".

 

2003. gada 15. oktobrī veiksmīgi tika palaists Ķīnas pirmais apkalpotais kosmiskais kuģis - Šenžou V. Pirmais Ķīnas astronauts Jangs Livejs kļuva par pirmo ķīniešu apmeklētāju plašajā kosmosā.

 

Vēlāk, sākot no "Shenzhou No. 6" līdz "Shenzhou No. 11", Ķīnas kosmosa tehnoloģija turpināja veikt jaunus sasniegumus. Mūsdienās Ķīna ir kļuvusi par trešo valsti pasaulē, kas patstāvīgi apgūst apkalpotu kosmosa tehnoloģiju, patstāvīgi veic kosmosa eksperimentus un veic neatkarīgus izbraukumus.

 

4. Honkonga un Makao atgriežas

 

香港回归澳门~~


1997. gada 1. jūlijā Ķīnas Tautas Republika atjaunoja savu suverenitāti pār Honkongu un uz gadsimtu izbeidza Lielbritānijas koloniālo varu Honkongā. 1999. gada 20. decembrī Ķīnas Tautas Republika atjaunoja savu suverenitāti pār Makao un izbeidza Portugāles kolonizāciju 442 gadu laikā Makao. noteikums.

 

Honkonga un Makao ir atgriezušās dzimtenes apskāvienos un ir ļoti sekmējušas dzimtenes mierīgas apvienošanās lielo iemeslu.

 

5. Činghai-Tibetas dzelzceļš

 

Qinghai-Tibet Railway


Činghai-Tibetas dzelzceļš ir viens no četriem galvenajiem projektiem Ķīnas jaunajā gadsimtā. Tas ir pirmais dzelzceļš uz Tibetas iekšzemi. Tas ir arī pasaulē visaugstākais dzelzceļš ar garāko maršrutu. Viss projekts tika pabeigts divos posmos, un visa līnija tika atklāta 2006. gada 1. jūlijā.

 

Lielākā Qinghai-Tibet līnijas līnija atrodas augstkalnu apgabalos un “dzīvības aizliegtos apgabalos”. Činghai-Tibetas dzelzceļa izbūve veiksmīgi atrisināja trīs galvenās dzelzceļa būvniecības problēmas pasaulē: mūžīgā sasaluma ģeoloģisko struktūru, aukstās un anoksiskās vides celtniecības vidi un trauslas ekoloģiskās vides aizsardzību.

 

6. Pievienoties PTO

 

2001. gada 10. novembrī Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) Ceturtajā ministru konferencē Dohā, Katarā, tika pieņemti juridiskie dokumenti par Ķīnas pievienošanos PTO. Tas iezīmēja 15 smaga darba gadus, un Ķīna beidzot kļuva par PTO. Jaunu biedru organizēšana; tas arī norāda, ka Ķīnā pēc 15 gadus ilgas diskriminējošas attieksmes beidzot ir bijusi tāda pati attieksme kā pret citām PTO dalībvalstīm.

 

7. 2008. gada Pekinas olimpiskās spēles

 

Bird's nestwater cube1


2008. gada Pekinas olimpiskās spēles parādīja Ķīnas kā pasaules lielvaras ekonomisko un tehnoloģisko spēku.

 

2008 Beijing Olympics


30 gadu laikā pēc reformas un atvēršanas Ķīna ir vairāk plaukstoša topošā ekonomika, atstājot pasaules iedzīvotāju iespaidu. Pekinas Olimpiskās spēles nodeva pasaulei "kulturālo Ķīnu", un jēdzieni "zaļā", "tehnoloģija" un "cilvēce" bija dziļi integrēti tradicionālajā olimpiskajā koncepcijā.

 

8. Kļūsti par otro lielāko pasaules ekonomiku

 

2010. gadā Japānas Ministru kabineta biroja publiskotie dati parādīja, ka Japānas nominālais IKP bija 54,421 miljons USD, kas bija par 404,4 miljardiem USD mazāk nekā Ķīnā. Ķīnas IKP pārsniedza Japānas oficiālo lielumu kā otra lielākā ekonomika.

 

Pēc reformas un atvēršanas 1978. gadā pēc vairāk nekā 30 gadu ilgas iespaidīgas izaugsmes Ķīna beidzot ir pārspējusi Japānu, lai kļūtu par pasaules otro lielāko ekonomiku pēc Amerikas Savienotajām Valstīm.

 

9. Vietējais gaisa pārvadātājs

 

Liaoningas gaisa pārvadātājs, kas tiek dēvēts par "Liaoning kuģi", ir pirmais Ķīnas gaisa kuģis. Tā priekšgājējs bija padomju flotes Varyag gaisa pārvadātājs. 1999. gadā Ķīna iegādājās "Varyag", kuru pārtrauca Padomju Savienības sabrukums, un turpināja celt uzlabojumus. 2012. gada 25. septembrī tas tika oficiāli pārdēvēts par Liaoning Nr. Un sāka dienēt Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas flotē.

 

2017. gada 26. aprīlī Daliānā tika oficiāli atklāts Ķīnas pirmais pašuzbūvētais gaisa kuģu pārvadātājs 002. Tas ir pirmais iekšzemē ražotais gaisa kuģu pārvadātājs Ķīnas patiesajā izpratnē, kas iezīmē būtisku sasniegumu Ķīnas modernās ārzonu kaujas platformas neatkarīgajā dizainā.

 

10. Beidou satelītu navigācijas sistēma

 

Ķīna Beidou satelītu navigācijas sistēma ir globāla satelītu navigācijas sistēma, kuru izstrādājusi pati Ķīna. Tā ir ceturtā nobriedušā satelītu navigācijas sistēma pēc ASV globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS), Krievijas un Eiropas satelītu navigācijas sistēmām.

 

2017. gada 5. novembrī tika veiksmīgi palaists Ķīnas trešās paaudzes navigācijas satelīts. Tas iezīmēja oficiālo sākumu Ķīnas Beidou globālās satelītnavigācijas sistēmas būvniecībai. 2018. gadā Ķīna secīgi palaida vairākus “Beidou” globālā tīkla satelītus. 2018. gada 27. decembrī Beidou sistēmas pakalpojumu klāsts oficiāli paplašinājās no reģiona uz pasauli, un Beidou sistēma oficiāli ienāca globālajā laikmetā.


阅兵阅兵1


parade of China


Visi Ķīnas sasniegumi ir saistīti ar faktu, ka ir tūkstošiem cilvēku, kuri ir gatavi maksāt par visiem. Es mīlu tevi, mana dzimtene - Ķīna!